Счастливая владелица кота Купера. Ее рецепт «котолюбви» - каждый день выделять хотя бы немного времени, чтобы побыть вдвоем с любимцем

anamarkovych Розбирали чемодан звісно, разом)). Я тут зрозуміла нещодавно, що скоро буде вже рік як Куперок в нашій сім`ї як пролетів час.. пам'ятаєте той комочок ще геть маленьким? Ті сторіс і фото, коли він сидів в мене на плечі

Дуже хотіла собі котика.. майже 10 років хотіла думали взяти з якоїсь сім`ї, британця чи шотландця.. але якось ввечері йшли по переходу, помітила краєм ока його, смугастого і з великими вухами підійшли, подивились, спитали ціну, пішли далі.. зайшли в торгівельний центр поруч, а мене прям муляє Андрюша сказав: ну давай, якщо його ще не забрали, то він, значить, чекає саме нас...

Я побігла мерщій дуже хотілось, щоб все зійшлось і ніхто його не взяв) і зійшлось-таки! сидів, чекав...

Потім ми сиділи на зупинці, закутані в мій шарф досі є селфі з тої зупинки)) поки Андрюша біг з тц із мисочками, лоточком і всім тим, чого я вже давно не бачила в своєму домі).

Приїхали додому і зрозуміли, що ще ніяк не назвали стали перебирати імена, навіть вже вибрали якесь, як раптом мене осяяло)) агент Дейл Купер! Головний і улюблений герой серіалу Твін Пікс в мене це традиційне - давати імена на честь героїв серіалів)).

За тиждень агент Купер трансформувався в Куперка)) і тепер інакше його складно назвати ну от правда, який же це Купер, це був Куперок малий, незграбний, смішний) саме про такого і мріяла.

Майже рік разом) любимо дуже

anamarkovych У вашого кота є улюблене місце вдома? Коли в нас спонтанно з’явився Куперок, вдома нічого не було готове до його появи все купували в той же вечір. Єдине, до чого так і не дійшли руки - це будиночок) ну знаєте такі будиночки для котів? Багатоповерхові. На старій квартирі ми б фізично навіть його не вмістили, та поки туди-сюди, Куперок вже сам знайшов собі найзручніші місця! Наш топ на даний момент:

- диван. Тег #куперокнадивані в сторіс користується великою популярністю, за проханнями навіть зберегла для вас у highlights, для підняття настрою в стресових ситуаціях
- підвіконня. Ну тут все просто! Пташечки за вікном, машинки, люди, телевізор для Куперка одним словом. Має там свою подушечку.
- плейстейшн. Сучасний обігрівач) Знімаємо його звідти по 5 разів на день.
- купа одягу. Особливо коли шафу перебираєш, шарфи, светри на ліжко вивалюєш, і все таке м‘якеньке, затишне.
- моя ліва рука. Кожного ранку! Хтось знає, як встати, коли тебе «придавило котом»?)

Попри таке різноманіття місць думка придбати йому будиночок мене все одно не полишає - все заради того, щоб йому було максимально комфортно. Навіть комфортніше, ніж нам! А зараз ми з ним беремо участь у проекті «У вас буде друг» з @royalcaninua Проект спрямований на те, щоб привернути увагу власників котів та собак до важливості відповідального ставлення до своїх домашніх улюбленців. Скажу по секрету.. дуже хочу ще одного) Посилання на проект в біо #увасбудетдруг #royalcaninua

anamarkovych Поговоримо про годування наших котів? Ще до появи Куперка в магазинах я часто зупинялась біля полиць з кормами і розглядала різні баночки, пакетики, читала склад і вивчала смаки)) уявляла, як матиму свого пухнастого і частуватиму його вибір величезний, тому думала, що обрати йому щось - проблемою не буде

В перший же день, коли ми принесли Куперка додому, ми не знали, як він харчувався до нас, і відповідно - як перевести його на вологий корм. А різка зміна харчування може призвести до порушень травлення

Ідеальний варіант в такому випадку - поступово вводити в раціон новий продукт і обмежувати попередній протягом тижня. Тобто спочатку 75% попереднього корму + 25% нового, потім 50/50 і так далі, поки повністю не перейшли б на новий.

До 4х місяців в кошенят - етап інтенсивного росту, коли формується імунітет. В цей період травна система найбільш вразлива тому ми вирішили поки почекати з сухим кормом, натомість давали вологий) до речі! Дуже важливий момент! Коров’яче молоко не підходить для годування ні кошенят, ні дорослих тварин хоча чомусь хазяєва часто нехтують цим(

В 4-12 місяців темп росту кошенят трохи сповільнюється, зміцнюються кістки і розвиваються м’язи. На цьому етапі кошенята потребують багато енергії саме тоді ми й почали давати йому сухий корм.

Зараз він досі - росте і корм для кошенят Kitten від @royalcaninua ідеально відповідає його потребам Тепер він вже їсть як вологий, так і сухий корм) даємо йому в день один пакетик вологого та порцію сухого)

Важливо підтримуватися денної норми годування не більше і не менше, бо будь-яке відхилення від норми може відбитися на розвитку кошеняти( можна, звісно, скласти раціон в домашніх умовах, але в такому випадку дуже складно забезпечити той самий баланс ніколи не годуємо його «зі столу», тим, що їмо самі

Ви знали, до речі, що основні критерії, якими керуються кішки, - це запах і текстура? Смак, як не дивно, на останньому місці в першу чергу для них важливо, щоб їжа смачно пахла)

anamarkovych Хочу розказати вам одну історію, яка трапилася приблизно рік тому, коли в нас тільки з’явився Купер) історія повчальна.

Ми взяли Купера фактично з вулиці, ніяких довідок про стан його здоров`я нам ніхто не надав. Все було чудово до 5-6 дня, тоді йому раптом стало погано. Були розлади шлунку, млявість та інші неприємності.

Виявилось, що в нього кишкова інфекція.. ледве врятували.. Якби ми затримались хоч би на день.. довго лікували зі сльозами на очах, і на щастя, він одужав.

Нам пояснили, що кошенят, яких продають на вулиці, часто збирають з різних місць, і одне хворе кошеня може заразити всіх інших в коробці.

якщо вам подарували кошеня чи ви купили його не у заводчика, протягом 1-3 днів покажіть ветеринару, щоб виключити ризик будь-яких захворювань! До першого візиту дотримуйтеся карантину, щоб тварина не контактувала з іншими домашніми улюбленцями.

робіть всі необхідні прививки! В вет клініках допомагають визначитись з правильною схемою вакцинації, залежно від індивідуальних особливостей тварини.

За статистикою, в Україні 41,1% власників котів відвідують лікаря лише в разі надзвичайних ситуацій. Але тварин треба систематично оглядати! коти мають здатність дуже майстерно маскувати та приховувати свої хвороби - ти можеш просто не виявити її сам вчасно.

робити профілактичний огляд рекомендують щороку) починаючи з першого візиту, ветеринар поставить «точку відліку» у здоров‘ї тварини, і таким чином зможе звернути увагу на будь-які тривожні зміни.

Можна запланувати щорічне обстеження кота в той же період, коли ви робите власний профілактичний огляд. Коли такі візити стануть звичними для тварини, вони не будуть сприйматись як випробування).

Зараз, найближчим візитом до ветеринара, ми плануємо зробити кастрацію. Дослідження показують, що ця операція значно збільшує середню тривалість життя, знижується ризик зараження інфекційними хворобами, а також зводить до мінімуму ризик деяких онкологічних хвороб. Ми прекрасно розуміємо, що з іншого боку це великий стрес для тварини але бажаємо йому тільки кращого життя, тому зважились на цей крок.

anamarkovych Коли я набираю собі ванну, Куперок завжди приходить посидіти поруч на стільці любить спостерігати за водою, але от коли час йому самому купатись - то де й дівається той весь запал!

Кожного разу підходимо до цієї справи обережно. Важливо з самої появи у вас кошеняти діяти ніжно - щоб не злякати малюка змочити спинку вологою серветкою чи губкою, якщо він категорично проти - перечекати пару днів і спробувати знову. В нас він вже звик, витримує цю процедуру, але все одно нервує.

користуємося спеціальним шампунем, такі продаються в зоомагазинах) ідеальна температура води - 36-37 градусів

ні в якому випадку при купанні не можна зачіпати голову, вуха чи очі! Догляд за цими ділянками має бути особливий:
чистити кутики ноздрів можна ватними тампонами або серветкою, змоченою у теплій воді
вуха, якщо є забруднення, - закапати спеціальним розчином і легенько помасажувати. Взагалі намагайтеся якомога менше контактувати з їхніми вушками якщо є якісь виділення - відразу до вет лікаря.
для догляду за очима купіть спеціальні тампони, вони продаються у вет аптеках.

Шерсть Куперка - це взагалі окрема тема вичісуємо його приблизно раз у тиждень, бо він у нас короткошерстний) але якщо у вас котик із довгою шерстю - краще робити це щодня деякі хазяєва нехтують цією справою - а не варто, бо якщо котика не вичісувати, він може наковтатися тієї шерсті, коли вилизуватиметься
щітку для короткошерстних краще брати м’яку, з натуральною щетиною, для довгошерстних - металічний гребінь з великими зубцями
Ще один важливий момент - кігті для того, щоб в домашніх умовах підстригати кігтики, краще також проконсультуватися у вет лікаря - він пояснить процедуру та які інструменти для цього потрібні. Загалом, цей процес для котиків безболісний, але привчати до нього треба також з дитинства)

Повертаючись до теми купання) ваші котики люблять купатись?) я чула, є такі, що самі лізуть у воду

anamarkovych Моменти разом. Виховання - дуже відповідальний момент в період від народження до півроку життя наших домашніх улюбленців) саме тоді формується їхня поведінка, ставлення до оточуючих, характер бути по максимуму поруч і правильно виховувати - головна задача, коли в домі з’являється маленький друг).

Про що важливо пам’ятати? В рамках проекту #УВасБудетДруг від @royalcaninua хотіла б обговорити.

Не варто забирати кошеня від мами до 2місячного віку) мама-кішка виконує головну роль у вихованні - навчає гігієні, іграм, вона є прикладом для своїх діток головну модель поведінки кошеня переймає саме від мами) Ігри! Саме вони є допомагають кошеняті соціалізуватися, пізнати оточуючий світ та розвинутися фізично) кошеня починає розуміти, що означають ваші жести, звикає до нового середовища) Куперок любить полювати на всіх членів родини, а особливо - на мене для них гра - це якраз і є полювання, де іграшки - це здобич інколи не тільки іграшки тут важливо привчити малого не царапати і кусати хазяїна) Купер замість «кусючок» привчився «обіймати» лапами за ногу Зона для ігор повинна бути досить просторою, щоб там можна було побігати) добре, коли є якісь високі місця, бо котики люблять забиратися на крісла, полиці, дивани, щоб бути на рівні з обличчям хазяїна) краще для цього придбати спеціальні «кошачі дерева», щоб не страждали меблі) Сон! Котики сплять в середньому 13-16 годин на день) не можна будити кошеня, коли він знаходиться у фазі глибокого сну він тоді повністю розслаблений та набирається сил) забезпечте йому затишне місце - подушечку, корзинку чи будиночок в тихому спокійному куточку Котики спілкуються з нами своєю особливою мовою - мовою тіла, жестів, звуків) спочатку можуть виникати складнощі у порозумінні - але чим більше ви спостерігатиме за кошеням, тим легше буде його зрозуміти) емоційний стан добре передають очі й вуха: якщо, наприклад зіниці розширені та вуха прижаті до голови - це агресія, якщо ж очі-щілинки й вуха стоять прямо - це хороший спокійний настрій.

Загалом, котики дуже тонко самі відчувають наш настрій та стан помічали ж?) не дарма кажуть, що муркотуни - найкращі лікарі від депресії))